پاراگلایدر نوعی چتر است که با سُرش در هوا به سمت جلو حرکت می‌کند. این وسیله از ابداعات دنیای مدرن است و از ابتدای اختراع آن در اواخر دهه ۸۰ و اوایل ۹۰ میلادی تا کنون شاهد پیشرفت های شگفت‌انگیزی در حوزه ایمنی و کارایی بوده است. پاراگلایدر ساده ترین وسیله ای ست که امکان پرواز را برای بشر فراهم ساخته و از آنجا که برخلاف هواپیما در کابین قرار ندارید تجربه فوق العاده ای از پرواز را فراهم می‌آورد. حروفچینی برای پرواز با پاراگلایدر دو روش وجود دارد:
اول اینکه خلبان با سرعت در خلاف جهت باد به حرکت در می‌آید و چتر را در پشت سر خود می‌کشد تا برخورد باد با چتر باعث بالا رفتن آن شود و چتر را از زمین بلند کند که اگر شدت باد زیاد باشد ابتدا خلبان در خلاف جهت می‌ایستد تا چتر توسط باد از زمین کنده شده و سپس برگشته و شروع به دویدن می‌کند تا به صورت کامل از زمین ارتفاع گیرد که این روش‌ها اکثراً برای مناطق کوهستانی که دارای شیب هستند کاربرد دارد زیرا در آن صورت تفاوت ارتفاع با زمین هموار به اوج‌گیری چتر کمک بسزایی می‌کند.
در روش بعدی که معمولا در نواحی پست تر از آن استفاده می‌کنند پرواز به این شکل است که خلبان و چترش توسط یک نیروی محرکه مثل: اتوموبیل، کشیده می‌شوند تا به ارتفاع مورد نظر برسند سپس خلبان خودش طناب را جدا کرده و به صورت مستقل به پرواز در می‌آید.
در طی پرواز با پاراگلایدر خلبان خود را توسط تسمه هایی به چتر متصل می‌کند و توسط طناب‌هایی با رنگ‌های مختلف چتربال را کنترل می‌کند و جهت و سرعت حرکت را با آن مشخص می‌کند.

پاراگلایدر جز کاربردی‌ترین و ساده‌ترین وسایل برای پرواز است و امروزه با وجود نو ظهور بودن آن، هم با عنوان آموزش و هم با عنوان تور تفریحی پاراگلایدر متقاضیان زیادی را از گردشگری به خود اختصاص می‌دهد. وزن کلی این وسیله به طور کامل چیزی در‌حدود ۲۰ کیلوگرم می‌باشد که همگی با تمامی تجهیزات درون یک کوله پشتی جمع شده و به راحتی داخل صندوق عقب ماشین و جاهای دیگر جای گرفته و حمل و نقل آن را آسان می‌نماید.

آموزش
خلبانی با پاراگلایدر نیازمند کسب توانایی‌ها و مهارتهایی است که این ورزش را جزء آن دسته از فعالیت‌هایی که نیازمند آموزش است قرار می‌دهد و آموزش این رشته نیز تنها در حیطه اختیارات مربیانی مجرب و آگاه که آموزش‌های مربی گری پاراگلایدر را گذرانده‌اند می‌باشد.
تجربه‌ای متفاوت
در آخر از آنجایی که انسان از دیرباز در‌ آرزو و رویای پرواز بوده‌ است، ورزش پاراگلایدر به دلیل لطافت و آرامشی که در خود دارد هم می‌تواند به عنوان یک تجربه غیر قابل وصف و زیبا باشد و هم به گونه‌ای رویای دیرینه بشر را تحقق بخشد.
طراحان گرافیک است.

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی
  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت
  • چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است
  • شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی و جوابگوی سوالات پیوسته

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

Leave a comment